Archiv odkaz Blog odkaz chat odkaz

Nacházíme se v období hlubokého středověku, v období 13 .století n.l. Vešel jsi právě do državy zvané Ingwirth Hold rozkládající se na západním pobřeží ostrova Irsko. Království se nachází v nelehkém období po převratu. Starý král byl odstraněn a nastávají nové pořádky. Na trůnu stanula jeho mladá vdova Jasmine O'Ravenheart, po boku s temným rytířem Marcusem. Královna vládne pevnou ale láskyplnou rukou se snahou o stabilitu a udržení pořádku. Proslýchá se, že ale uzavřela temnou smlouvu s Temným rytířem a dokonce, že to byla ona kdo starého krále nechal zabít...(čtěte dále)

***NOVÉ ZPRÁVY PRO LID***

Sterlan "Velký" Clegane

Nick: Sollis

https://ingwirth-hold.blogspot.com/2017/08/sterlan-velky-clegane.html


  

1. Jméno a příjmení

Sterlan "Velký" Clegane

2. Rasa

Člověk

3. Věk

43 let

4. Pohlaví

muž

5. Kasta a povolání

šlechta, zbrojmistr královské gardy

6. Vzhled, povaha a záliby


 
Sterlan je na první pohled zahořklý, především kvůli svému zranění, které mělo velký vliv na přijímání jeho osobnosti ve společnosti. Životní zkušenosti ho změnily natolik, že jeho lepší stránka ustoupila do pozadí a místo hodného a milého muže z něj vyzařuje především tvrdost, zármutek a fanatická oddanost. Nevyhne se i jemu oblíbeným vulgárním výrazům, jenž pomáhají zocelit muže, které trénuje. Je loajální a bezesporu odvážný s vnitřní potřebou konat dobro. Dobrosrdečnost se mu několikrát vymstila, ale nikdy na ni nezanevřel, stejně jako na čest a hrdost. Jediné o co přišel spolu s půlkou obličeje je zdvořilost a jeho jedinou slabinou je oheň.
Velký Clegane je velice vysoký muž (198 cm), kterému síla rozhodně nechybí. Tmavě hnědé vlasy nosí sčesané na jednu stranu a polovinu obličeje má zohyzděnou od spálenin. Druhou polovinu obličeje zdobí výrazné lícní kosti, husté obočí a velký nos a holí se jednou za čas. V bitvě je nedílnou součástí jeho výzbroje obouruční meč a dýka na opasku. Obejde se bez štítu i helmy. V zimě se obohatí mohutným kožešinovým pláštěm. 
Trénování mužů a ochraně královny zasvětil svůj život. Proto se vyskytuje především po boku královny nebo na cvičišti. Je samotář a na jeho velikost mu stačí malé prostory pro své potřeby. Ve svém volném čase si i rád připije, což je jediný lék na jeho občasné bolesti jizvy na obličeji.

7. Životopis 


 
Hlava rodu Clegane, zbrojmistr královské gardy a pravděpodobně ten nejvyšší člověk v království.
Narozen a vychován dle otcových představ. Mladý Sterlan se učil boji se zbraněmi od útlého dětství a již ve svých třinácti letech byl o hlavu vyšší než jeho vrstevníci. Jeho život se změnil v momentě, kdy zemřela jeho matka. Otce to ranilo natolik, že se nedokázal věnovat ničemu jinému než bordelům a alkoholu. Kdysi chrabrý a pyšný muž se proměnil v upitého a slabého starce. Jeho ideály a rytířské sliby vymizely, stejně tak jako jeho život. Umrzl ve vedlejší uličce u hostince za jedné drsné zimy. Hlavou rodu Clegane se stal mladý Sterlan, který vložil velké úsilí do poznávání zbraní a jezdectví. Dobrovolně se stal panošem a po několika letech byl zaslouženě pasován do rytířského stavu. Účastnil se rytířských turnajů, klání a válek. Tolik dívek mělo zájem o toho slavného a neporaženého obra, ale jeho mysl se soustředila na jiný cíl. Znechucovala ho představa, že dopadne jako jeho otec, jenž porušil všechny rytířské zásady, dle kterých byl vychován - statečnost, věrnost, štědrost.
Jeho život čekal další zlom a to během posledního rytířského turnaje, kterého se účastnil. Budovu nedaleko místa, kde probíhalo klání zachvátil požár. Neváhal a přiběhl k hořícímu domu, před kterým klečela žena, jenž se přes veškerou hrůzu zmohla jen na jedno slovo. "Dcera." Sterlan se vrhl do samotného středu pekla, kde v rohu našel krčící se malé děvčátko. Chytl ji do náruče, zakryl svým mohutným pláštěm a rozběhl se skrz ničivé plameny do bezpečí. V momentě kdy procházel vchodovými dveřmi nad jeho hlavou zapraskalo. Podle zvuku poznal, že se nejedná o nic dobrého a prohodil děvče dveřmi. Než dítě dopadlo do bezpečí, stačil se jen podívat nad hlavu, na kterou mu posléze spadl nosný dřevěný trám. Nehořel celý, spíše doutnal jako velký uhlík, který mu rozpouštěl kůži na obličeji až na kost. Pod jeho tíhou se v bolestech svalil na zem a křičel, dokud ho skupina odvážlivců nevytáhla z hořících trosek. Byla to největší bolest, kterou zažil, ale zápach byl ještě horší. Odporný puch spáleného a mrtvého masa ze sebe cítil dokud se mu zranění zcela neproměnilo v enormní jizvu, jenž znetvořila jeho, dříve pohledný, obličej. Královstvím se rozlehly zprávy o jeho činu a vážném zranění. Dívky, jenž se dříve snažily o jeho přízeň se začaly stranit jeho společnosti a on nadále pokračoval ve své cestě rytíře.
Díky jeho profesionální kariéře a zkušenostem se zanedlouho stal zbrojmistrem a svůj veškerý volný čas věnoval trénování mladých rytířů a vojáků království, kde se mu začalo říkat Velký Clegane. Především, protože po smrti jeho otce v okolí nebyl nikdo, kdo by se mu ve výšce a velikosti vyrovnal. Jeho pověst a sláva mu zaručila místo u královské gardy, kde doposud trénuje ty nejlepší a nejstatnější bojovníky v celém království, jenž mají tu možnost a čest stát královně po boku a stejně tak jako on sám ji jednou budou chránit vlastním životem.

8. Schopnosti


   Sterlan je jeden z nejlepších šermířů v království. Krom lukostřelby je výtečný se všemi zbraněmi v kasárnách a proto také cvičí jedince, jenž plánují vstoupit do královské gardy. Ti ale nevědí do čeho jdou a jeho speciální výcvik splní jen ti nejlepší. Jeho nejvýraznější vlastností je odvaha, se kterou se zuřivě vrhá do boje i proti několikanásobně větší přesile. S jeho velikostí ovládá velký obouruční meč s nečekanou rychlostí a v nejhorších případech používá i krátkou dýku, schovanou za opaskem. Těžké brnění mu nedělá problémy, proto se i hbitě bez pomoci dostane na válečného oře rychleji, než obyčejný rytíř, jenž se ztěžka ve svém pancíři hýbe.

9. Ostatní

Faceclaim: Rory McCann10. E-mail:  darrenshan414@seznam.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat